Udało się zdobyć dofinansowanie na sprzęt dla PCAS-u

Informację o dofinansowaniu przekazano na konferencji prasowej, która miała miejsce 10 sierpnia. Odbyłą się ona w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej. Poinformowano na niej, że do PCAS-u trafi dofinansowanie o wartości 130 tys. złotych.

Na konferencji pojawiły się takie osoby jak starosta powiatu tomaszowskiego Mariusz Węgrzynowski oraz Wicedyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej Dariusz Stańdo.

Czym się zajmuje PCAS?

Czym w ogóle zajmuje się Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie? Między innymi organizowaniem wydarzeń, które mają na celu integrację osób żyjących na tym samym terytorium.

Oferta PCAS-u jest skierowana praktycznie do wszystkich. Różne grupy wiekowe i osoby o różnych trybach życia mogą znaleźć tam coś dla siebie i rozwinąć się w wybranej dziedzinie. W końcu po to powstają tego typu instytucje, aby rozwijanie się w określonych strefach było dla ludzi bardziej przystępne.

Dlaczego tak ważne są dofinansowania?

Instytucje publiczne nie generują wiele zysku same z siebie, ponieważ większość wydarzeń, które organizują, jest darmowa. Oznacza to brak jakiegokolwiek zysku z biletów czy sprzedaży towarów.

Aby więc takie instytucje mogły istnieć, konieczne są publiczne dofinansowania. Pochodzą one z różnych źródeł. Czasem są to źródła powiatowe, czasem wojewódzkie a czasem nawet unijne. Generalnie, im większe dofinansowanie, tym więcej możliwości rozwoju ma dana instytucja.

Zyskują na tym mieszkańcy, którzy z usług takiej instytucji korzystają. Dzięki temu wiele osób może się zapisać na darmowe warsztaty lub wycieczki. Oczywiście zazwyczaj trzeba pokryć pewne koszty, ale PCAS nie jest w stanie na tym zarobić, gdyż są to jedynie koszty częściowo pokrywające wydatki.

Sekcja regionalno-turystyczna

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim dzieli się na różne sekcji. W zależności od rodzaju i tematu, mają dużo ciekawych opcji w ofercie.

Jedną z najciekawszych sekcji jest regionalno-turystyczna. Powstałą po wesprzeć osoby, które interesują się turystyką i krajoznawstwem

Oczywiście wydarzeń w Tomaszowie jest dużo więcej niż te, które organizuje PCAS. Między innymi niedawno mieliśmy okazję wysłuchać koncertu, za którego organizacje odpowiadała fundacja „Nadzieja”.