Zjazd Dużych Rodzin "Trzy Plus" w Tomaszowie Mazowieckim: trzy dni pełne rodzinnej miłości, szczęścia i bezpieczeństwa

W najbliższy piątek, w Tomaszowie Mazowieckim (województwo łódzkie), rozpoczyna się dwunasta edycja Zjazdu Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Wielodzietne rodziny z różnych zakątków Polski spotykają się na tym wydarzeniu, które cieszy się niesłabnącą popularnością. Organizatorzy przewidują, że w trwającej trzy dni imprezie weźmie udział blisko 700 osób, zarówno dorosłych jak i dzieci.

Inicjatywa Zjazdu Dużych Rodzin „Trzy Plus” zrodziła się w Grodzisku Mazowieckim w 2013 roku. Od tamtej pory, co roku gromadzi około tysiąca uczestników na trzydniowych spotkaniach. Do tej pory, gospodarzami tego wyjątkowego wydarzenia były miasta takie jak Lublin, Łowicz, Gniezno, Nysa czy Szczecin.

„Tegoroczny zjazd odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim. W dniach od 31 maja do 2 czerwca będziemy celebrować rodzinę pod hasłem 'Miłość, szczęście, bezpieczeństwo – Rodzina TO MA'” – zdradza Joanna Krupska, prezes Związku Dużych Rodzin 3 Plus.

Pierwszy dzień zjazdu, który rozpocznie się o godzinie 16 w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim, będzie obfitował w występy lokalnych artystów oraz walne zgromadzenie członków stowarzyszenia ZDR.

W sobotę, uczestnicy będą mieli okazję do udziału w konferencji poświęconej współpracy samorządów i biznesu na przykładzie dziesięcioletnich doświadczeń z Karty Dużej Rodziny. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, były prezydent Bronisław Komorowski, prezes ZUS Zbigniew Derdziuk, wiceminister rodziny Barbara Socha i Rzecznik Praw Dziecka, Monika Horna-Cieślak.

Podczas gdy dorośli będą uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, konferencjach i warsztatach, dzieci bawić się będą podczas gier i zabaw na terenie Areny Lodowej oraz podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka nad Zalewem Sulejowskim. Na niedzielę zaplanowany jest dodatkowy piknik dla najmłodszych na przystani w Tomaszowie Mazowieckim.