Utrudnienia na drodze ekspresowej S8 z powodu pożaru ciężarówki

Kierowcy korzystający z drogi ekspresowej S8, zwłaszcza na odcinku pomiędzy Tomaszowem Mazowieckim a Rawą Mazowiecką, muszą mierzyć się z znacznymi utrudnieniami. Przyczyna tych problemów to pożar pojazdu ciężarowego, do którego doszło w okolicach węzła Podkonice. Incydent ten był na tyle poważny, że konieczne było wezwanie wszystkich służb ratunkowych.

Według informacji przekazanych przez asp. Agatę Krawczyk, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej, pojazd ciężarowy wraz z naczepą zapalił się na wysokości Rawy Mazowieckiej na S8. Pożar nie tylko uszkodził pojazd, ale również bariery energochłonne przy drodze. W efekcie ruch na drodze został wstrzymany w obu kierunkach – zarówno w stronę Warszawy, jak i A1. Trwa akcja gaśnicza prowadzona przez straż pożarną, a zadymienie jest duże z powodu ładunku przewożonego przez ciężarówkę.

O godzinie 17:20 ruch w kierunku Wrocławia odbywał się dwoma pasami. Ale droga w kierunku Warszawy była zablokowana przez dwie godziny.

Aktualizacja na godzinę 21:30: Od około tej pory ruch na drodze ekspresowej S8 jest ponownie zablokowany. Powodem jest usuwanie skutków po pożarze ciężarówki, do którego doszło 27 maja około godziny 16:30.