Zmiany w Radzie Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego po wyborach – wyniki i nowi radni

W najnowszych wyborach do Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, zwyciężyła Koalicja Obywatelska gromadząc 30,84 procent poparcia. Owocem tej wygranej jest wprowadzenie do rady dziewięciu reprezentantów tej formacji. Komitet Marcina Witko osiągnął wynik na poziomie 29,35 procent, co zaowocowało zdobyciem siedmiu miejsc w radzie. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 20,81 procent głosów i zapewniono mu cztery miejsca. Kolejną frakcję tworzyć będą dwaj radni Trzeciej Drogi, która zdobyła 11,49 procent poparcia. Wszyscy Razem z wynikiem 7,51 procent wprowadzi do rady jednego przedstawiciela.

Podczas wyborów najwięcej indywidualnych głosów zdobyła Barbara Klatka z Koalicji Obywatelskiej, liderka listy i kandydatka na stanowisko prezydenta miasta. Uzyskała ona poparcie 1.280 mieszkańców. Najwyższe uznanie wśród kandydatów z komitetu Marcina Witko zdobył Jarosław Batorski, na którego oddano 1.125 głosów.

Na czele miasta stanie Marcin Witko, który wygrał już w pierwszej turze wyborów. Jego zwycięstwo oznacza, że miejsce w radzie, które miał zająć jako radny, zostanie przejęte przez kolejną osobę z listy. Okazało się, że będzie nią Piotr Koziorowski, który w głosowaniu wyprzedził Beatę Stańczyk, naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie, zaledwie dwoma głosami.