Przewoźnicy kolejowi Polregio i ŁKA zapowiadają przerwę w kursowaniu pociągów w związku z pracami na trasie łączącej województwa łódzkie i świętokrzyskie

Podróżujący pociągami spółek Polregio oraz Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA) powinni przygotować się na zmiany w kwietniu tego roku. W związku z planowanymi pracami torowymi, pasażerowie będą zmuszeni do korzystania z autobusów zastępczych. Oprócz naprawy torów, przewidziano również remont jednego z przejazdów kolejowo-drogowych.

Po kilkunastoletniej przerwie, linia nr 25 biegnąca między Opocznem a Skarżyskiem-Kamienną została ponownie otwarta dla ruchu pasażerskiego w 2021 roku. Od tego czasu, podróżujący tą trasą często muszą decydować się na dojazd autobusami zastępczymi. W lutym bieżącego roku mieliśmy do czynienia z podobnym przypadkiem, kiedy awarie spalinowych pojazdów używanych przez oddział świętokrzyski Polregio wymusiły na operatorze zamianę wszystkich połączeń na transport drogowy.

Podczas ostatniej awarii, pociągi ŁKA obsługujące niezelektryfikowany odcinek linii nr 25 Tomaszów Mazowiecki – Opoczno – Końskie – Skarżysko-Kamienna kursowały bez zmian. Jednak w przyszłym miesiącu utrudnienia dotkną połączenia obu przewoźników. Prace infrastrukturalne zapowiedziane przez zarządcę polskiej sieci kolejowej wymuszą przerwę w kursowaniu pociągów od 15 do 24 kwietnia. Jak informuje Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, planowane jest uzupełnianie i oczyszczanie tłucznia na pięciokilometrowym odcinku między Opocznem a Sitową.