Nowe inwestycje i sprzęt medyczny dla tomaszowskiego szpitala na rzecz walki z chorobami nowotworowymi

W ostatnich miesiącach, powiat tomaszowski aktywnie angażuje się w rozwój miejscowego szpitala. Włodarze powiatu w minionym roku podjęli decyzję o budowie nowoczesnego bloku operacyjnego, co rozpoczęło się od zamówienia profesjonalnej dokumentacji projektowej oraz kosztorysu. Ponadto, zasoby szpitala zostały wzbogacone o nową karetkę pogotowia oraz kilka zaawansowanych technologicznie urządzeń medycznych. Najnowszym nabytkiem jest mammograf.

Zakup ten ma kluczowe znaczenie dla lokalnej społeczności. Analizy statystyk pokazują, że w powiecie tomaszowskim aż 44 na 1000 mieszkańców cierpi na choroby onkologiczne. Najczęściej diagnozowane są nowotwory płuc (13%), jelita grubego (12%) oraz piersi (8%). Właśnie dzięki nowemu mammografowi, szpital w Tomaszowie będzie mógł świadczyć usługi medyczne na najwyższym poziomie, nieosiągalnym dla innych placówek w regionie.

W momencie ogłoszenia przetargu na dostawę urządzenia przez powiat, Tomaszowskie Centrum Zdrowia rozpoczęło przygotowania do jego instalacji. Dwie sale na pierwszym piętrze głównego budynku, sąsiadujące z pracownią USG, przeszły gruntowną metamorfozę. Pomieszczenia przeznaczone dla pacjentek zostały urządzone w delikatnej różowej kolorystyce, nawiązując do barwy nowo zakupionego urządzenia.

Dr n. o zdr. Monika Białas, stojąca na czele Pionu Administracji i Rozwoju Szpitala, podkreśla, jak ważne jest to, aby miejsce przeznaczone do badań było przyjazne dla pacjentek. – Naszym celem było stworzenie przestrzeni, która nie tylko spełnia wszystkie wymogi medyczne, ale również zachęca do regularnych badań profilaktycznych i tworzy atmosferę spokoju oraz relaksu – mówi dr Białas.