Emerytalne pożegnanie st. bryg. Krzysztofa Iskierki, wieloletniego komendanta straży pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim

Stało się! St. bryg. Krzysztof Iskierka, komendant straży pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim, zdecydował się na przejście na emeryturę. Po prawie 35 latach wiernego służenia społeczności i niesienia pomocy w trudnych sytuacjach, uroczyste pożegnanie odbyło się w tomaszowskim starostwie.

Tymczasem, w Komendzie Powiatowej PSP nastąpiła ceremonia przekazania obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim. Od tej pory będzie nim st. bryg. Sebastian Kościsty, pełniący dotychczas funkcję zastępcy łódzkiego komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi.

Od 24 lutego 2024 r., obowiązki komendanta powiatowego PSP w Tomaszowie Mazowieckim przejął st. bryg. Marcin Dulas, który do tej pory był zastępcą komendanta powiatowego PSP w Łasku.

Krzysztof Iskierka, teraz już emerytowany st. bryg., rozpoczął swoją służbę w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej w 1989 r. jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po zdobyciu dyplomu tej placówki naukowej w 1994 r., objął stanowisko dowódcy sekcji w Komendzie Rejonowej PSP w Tomaszowie Mazowieckim. W następnym roku, awansował na stanowisko młodszego oficera, a później oficera ds. liniowych.

W okresie od 1998 do 2015 roku, pełnił funkcję dowódcy JRG KP PSP w Tomaszowie Mazowieckim. Od 1 listopada 2015 roku, sprawował stanowisko zastępcy komendanta powiatowego. 1 października 2016 r., łódzki komendant wojewódzki PSP w Łodzi powołał go na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Tomaszowie Mazowieckim.