Międzynarodowy Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim znowu odbywa się w Polsce

Czwarte rozgrywki Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim tego sezonu rozpoczęły się w Tomaszowie Mazowieckim, przyciągając liczne grono entuzjastów sportu. Najwybitniejsi łyżwiarze z całego świata gromadzą się na Arenie Lodowej, miejsce to stało się już tradycyjnym punktem kalendarza zawodów ustalanego przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską.

Serdecznie powitani przez lokalną publiczność, zawodnicy przyjęli gorące oklaski, szczególnie polscy reprezentanci. Pierwszego dnia rywalizacji, polska panczenistka Andżelika Wójcik zaprezentowała swoją powrót do wysokiej formy zdobywając brązowy medal na dystansie 500 metrów. Również Damian Żurek, który uplasował się na szóstej pozycji na dystansie 1000 metrów wśród mężczyzn, dostarczył wartościowych momentów sportowej rywalizacji.

Tomaszowska Arena Lodowa, otwarta w 2017 roku jako całoroczny tor łyżwiarski, po raz szósty w historii gości najlepszych panczenistów na świecie. Wśród sportowców, którzy wzięli udział w zawodach Pucharu Świata w piątek, znaleźli się najwięksi uczestnicy tego sezonu, w tym Wataru Morishige i Miho Takagi z Japonii, Kjeld Nuis i Ireene Schouten z Holandii oraz Erin Jackson ze Stanów Zjednoczonych. Łącznie w ciągu trzech dni rywalizacyjnych na Arenie Lodowej rywalizować będzie prawie 270 panczenistów z 27 różnych krajów.