Ekologiczne rozwiązania dla Tomaszowa Mazowieckiego: Elektryczny Renault Master E-Tech w służbie Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej

Dotychczasowe przepisy Ustawy o elektromobilności są w stanie spełnić nie tylko pełnowymiarowe śmieciarki wykorzystujące ekologiczne źródła zasilania, ale również lekkie pojazdy użytkowe napędzane w podobny sposób. Korzystając z tego założenia, Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej umiejscowiony w Tomaszowie Mazowieckim zdecydował się na rozbudowę swojej floty. Jako nowy nabytek, dwa miesiące temu dołączył całkowicie elektryczny samochód użytkowy Renault Trucks Master E-Tech.

Zakres działań przedsiębiorstwa jest znacznie bardziej rozbudowany, niż mogłoby sugerować to na pierwszy rzut oka, patrząc na jego nazwę. Firma nie ogranicza się jedynie do zapewnienia dostaw wody dla mieszkańców oraz odbioru nieczystości płynnych. Zakład także zarządza lokalną oczyszczalnią ścieków oraz odpowiada za odbiór odpadów komunalnych. W celu realizacji tego ostatniego zadania, przedsiębiorstwo korzysta z floty składającej się z ośmiu śmieciarek oraz dwóch hakowców. Ciekawostką jest, że prawie wszystkie te pojazdy zostały zbudowane na podwoziach marki Renault Trucks.