Zwycięstwo na wyjeździe siatkarzy Enei KKS Kozienice nad Lechią II Tomaszów Mazowiecki

Gracze zespołu siatkarskiego Enea KKS Kozienice triumfalnie zakończyli mecz z Lechią II Tomaszów Mazowiecki, pokonując ich 3:1. Niepowtarzalny charakter tego sukcesu podkreśla fakt, że doszło do niego na terenie rywala.

W starciu KS Lechia II Tomaszów Mazowiecki przeciwko Enea KKS Kozienice, rozgrywanym na terenie pierwszego z tych zespołów, finałowy wynik brzmiał 1:3, z setami kończącymi się odpowiednio 16:25, 23:25, 25:20 oraz 17:25. Zespół KKS-u tworzyli Ranecki, M. Koryciński, B. Koryciński, Sokołowski, Baranowski, Trąbka i Głogowski (libero), a także Bartnik, Kiernoz i A. Ostrowski.

Ten mecz był drugim wyjazdowym spotkaniem dla graczy trenowanych przez Marka Grzelczaka i Michała Kality. W poprzednim spotkaniu zespół z Kozienic triumfował nad SMS Spała, natomiast tym razem odniósł zwycięstwo nad rezerwowymi z drużyny Lechii.

Zgodnie z relacją zamieszczoną na oficjalnej stronie KKS Kozienice, w składzie początkowym znaleźli się: Wojciech Ranecki na pozycji rozgrywającego, Jakub Baranowski oraz Michał Koryciński na przyjęciu, Bartłomiej Koryciński i Michał Trąbka grający na środku, Antoni Sokołowski w ataku oraz Robert Głogowski jako libero.

Kozieniczanie rozpoczęli mecz zgodnie z oczekiwaniami, szybko uzyskując przewagę 7:2. Pomimo intensywnych działań przeciwnika, nie oddali zdobytej przewagi, kończąc pierwszy set zwycięstwem do 16 punktów.

W drugim secie meczu, siatkarze z Kozienic zaprezentowali doskonałą serię, dzięki której uzyskali prowadzenie 4:0. Chociaż rywale szybko zaczęli nadrabiać straty, ostatecznie kozieniczanie wygrali seta do 23 punktów – wynika z komunikatu opublikowanego przez klub.