Szokujące wydarzenie na drodze ekspresowej S8: Śmiertelne potrącenie

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się na ekspresowej trasie S8, w obszarze miasteczka Zawada, pomiędzy miejscami skrzyżowania Tomaszów Mazowiecki Południe i Tomaszów Mazowiecki Centrum. Doszło tam do zaskakującego incydentu, który niestety zakończył się tragicznie. Rzecznik lokalnej policji, asp. sztab. Grzegorz Stasiak, podał, że w pierwszej kolejności wystąpiła kolizja, jednak największa tragedia rozpoczęła się nieco później.

Wstępne raporty wskazały, że kierowca mercedesa, 43-letnia kobieta z województwa śląskiego, zderzyła się z boku ciężarówki i zatrzymała pojazd na pasie awaryjnym. W tajemniczych okolicznościach opuściła swój samochód i przekroczyła system bariery energochłonnej oddzielającej przeciwny pas ruchu. W wyniku tego działania znalazła się na jezdni prowadzącej w przeciwnym kierunku, gdzie została potrącona przez nadjeżdżający autobus turystyczny. Niestety, odniesione obrażenia były na tyle poważne, że kobieta zginęła na miejscu.

W autobusie znajdowało się 44 pasażerów, wśród których większość stanowiły dzieci. Szczęśliwie, nie odnotowano żadnych innych ofiar czy osób poszkodowanych.

Zmarła była cenioną postacią w środowisku restauratorskim – prowadziła renomowaną restaurację „Stara Stajnia u Wojtachy” w Tarnowskich Górach. Dramatyczną informację o jej śmierci przyjęto z ogromnym szokiem w lokalnej społeczności. Restauracja potwierdziła smutne wiadomości, wyrażając swoje współczucie i pamięć o zmarłej na swoim profilu social media.