Złodziej elektrycznych rowerów z Tomaszowa Mazowieckiego schwytany przez policję

W Tomaszowie Mazowieckim, policja zatrzymała złodzieja rowerów, który przybył z Łodzi na tzw. „gościnne występy”. Wykorzystując identyfikator innego człowieka, mężczyzna podstępnie wynajął a potem ukradł dwa drogie rowery elektryczne. Ten mieszkaniec Łodzi został aresztowany przez miejscową policję kryminalną po trzech miesiącach od dokonania swojej przestępczej czynności.

Wszystko rozegrało się w czerwcu bieżącego roku, kiedy ten 39-letni mężczyzna, podając fałszywe dane osobowe pracownikom sklepu, wypożyczył i później ukradł dwa rowery elektryczne o łącznej wartości 13.500 złotych. Zdarzenie miało miejsce 22 czerwca 2023 roku kiedy mieszkaniec Łodzi przybył do Tomaszowa Mazowieckiego z zamiarem wypożyczenia dwóch rowerów elektrycznych.

Podczas wizyty w sklepie rowerowym, posłużył się dowodem osobistym nie swoim, na podstawie którego sklep sporządził umowę najmu rowerów. Według tej umowy, rowery miały zostać zwrócone po dwóch dniach, jednak mężczyzna, który je wynajął, nie pokazał się z powrotem w sklepie aby je zwrócić.