W Tomaszowie powstanie punkt wyrobu paszportów

Okazuje się, że tomaszowianie potrzebujący wyrobić paszport nie będą już musieli jeździć do pobliskich miast – Piotrkowa czy Łodzi, gdyż będą mogli załatwić niezbędne formalności we własnym mieście. Według planów, biuro paszportowe ma rozpocząć działalność jeszcze w tym roku, a z wnioskiem o uruchomienie usługi wystąpił tomaszowski samorząd. Decyzja o otwarciu biura została już podjęta.

Pracownicy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego zadeklarowali, że w porozumieniu z rozporządzeniami MSWiA, wojewoda łódzki stara się maksymalnie zwiększyć dostępność terenowych punktów paszportowych dla mieszkańców województwa. Na początku 2023 roku uruchomiono dwa takie punkty, zlokalizowane w Bełchatowie i Kutnie, które okazały się hitem wśród klientów.

Łódzki Urząd Wojewódzki zamierza w czwartym kwartale roku wybudować kolejne dwa terenowe punkty paszportowe. Radomsko i Tomaszów Mazowiecki to podobno dwie wybrane lokalizacje, o czym wspomniał wydział prasowy wojewody. Dodali też, że na obecnym etapie pracują nad koncepcją i komunikują się z samorządami.