Statystyka wykazuje, że mieszkańcy wydają coraz więcej na alkohol

Mieszkańcy Tomaszowa wyłuskali w 2021 roku na napoje alkoholowe prawie 80 milionów złotych, to o 5 milionów więcej niż rok wcześniej. Niestety, nasze wydatki na alkohol od wielu lat rosną w zastraszającym tempie.

Radzie Miejskiej przedstawiono deklaracje od podmiotów handlujących trunkami do końca stycznia. Na ich podstawie możemy określić, czy wydajemy na alkohol więcej, czy mniej. Śledzimy te dane od dłuższego czasu i prawidłowość jest wzrostowa. Co więcej, dane te ograniczają się do sprzedaży legalnego alkoholu w granicach miasta, w takich miejscach jak sklepy, stacje benzynowe oraz bary i restauracje.

W 2022 roku duża część pieniędzy, bo aż 76 milionów złotych, została przeznaczona na zakup alkoholu ze sklepów. W ciągu poprzedniego roku na napoje alkoholowe w barach i pubach wydaliśmy 3 285 588 zł, czyli więcej niż rok wcześniej. Ujawnia to, że po pandemii zaczęliśmy wracać do restauracji, klubów i barów, by integrować się ze znajomymi. Było to nawet więcej niż to, co wydaliśmy w 2019 roku, kiedy pandemia jeszcze się nie zaczęła, bo wtedy na alkohol w barach wydaliśmy niecałe 3 mln zł.