Naprawa i ulepszenie drogi powiatowej

W samorządzie powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim została podpisana umowa na remont odcinka jezdni w Roszkowej Woli. Oznacza to, że jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli poruszać się wyremontowanym fragmentem drogi w kierunku powiatu grójeckiego.

Cała droga zostanie przebudowana od podstaw. Zostanie sfrezowana nawierzchnia drogi, powstaną nowe przepusty, dojazdy i zjazdy do budynków i gospodarstw. Zmiany zrealizuje firma Zaskórski i Wspólnicy z Gielniowa koło Przysuchy, a umowa została spisana piórem Elżbiety Rudzkiej, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, i prezesa firmy. Firma ta zaproponowała najbardziej konkurencyjną ofertę, a cały projekt remontu szacowany jest na ponad 850 tys. zł.

Nowo wyremontowana jezdnia łączy region grójecki w województwie mazowieckim i powiat tomaszowski. Chodzi o remont fragmentu drogi od Luboczy do Roszkowej Woli i do granicy powiatu grójeckiego. Do naprawienia pozostaje jeszcze odcinek drogi pod wiaduktem, ale na dzień spotkania trwają jeszcze negocjacje z koleją. Przewiduje się, że inwestycja rewitalizacyjna rozpocznie się wkrótce i jak obiecał wykonawca, Jerzy Gorzeń, prezes firmy Zaskórski, remont powinien zakończyć się najpóźniej w lipcu tego roku.