Morderca został odnaleziony po 16 latach poszukiwań

Interpol poinformował niedawno, że włoski gangster Edgardo Greco, podwójny morderca skazany za udział w kalabryjskiej mafii 'Ndrangheta, został zatrzymany w Saint-Etienne we Francji. Przez ponad półtorej dekady Greco unikał schwytania po ucieczce z policyjnego aresztu w swojej ojczyźnie. Odsiaduje wyrok dożywocia za zabójstwa Stefano i Giuseppe Bartolomeo oraz za próbę zabicia Emiliano Mosciaro, które miały miejsce w ramach wojny mafijnej między rywalizującymi gangami we Włoszech na początku lat 90. Zatrzymanie Greco było możliwe dzięki pomocy francuskich organów ścigania i projektowi I-Can (Interpol Cooperation Against 'Ndrangheta) ułatwionemu przez Interpol.

Matteo Piantedosi, minister spraw wewnętrznych Włoch, pochwalił bohaterski czyn, wskazując na zaangażowanie narodu w konfrontację ze wszystkimi rodzajami zorganizowanej działalności przestępczej i odnajdywanie niebezpiecznych uciekinierów.

W 2014 roku wydano europejski nakaz aresztowania dla postaci mafii po tym, jak został uznany za winnego działalności przestępczej prowadzonej w 1991 roku przez trybunał w Catanzaro w Kalabrii, która znajduje się na południu Włoch. Greco zabił dwoje rodzeństwa, które chciało większej niezależności w grupie Cosenza, a ich zwłoki nigdy nie zostały odkryte.