W urzędzie miasta powstanie winda dla niepełnosprawnych użytkowników

Już niebawem tomaszowski Urząd Miasta zostanie wyposażony w windę, dzięki czemu osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, takie jak osoby starsze i niepełnosprawne, będą mogły dostać się na wszystkie piętra budynku. Dodatkowo wykonane zostaną również inne modyfikacje, dzięki którym urząd będzie bardziej przyjazny dla mieszkańców.

Już wkrótce w Urzędzie Miasta pojawi się winda, która zapewni dostęp do wszystkich poziomów budynku osobom niepełnosprawnym lub starszym. To nie jedyne usprawnienie, jakie zostanie wprowadzone, aby urząd był bardziej przyjazny; głównym celem jednego z projektów finansowanych ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego jest podniesienie standardów dostępności w miejscach publicznych i na obszarach miejskich.

Kiedy jako burmistrz po raz pierwszy dokonałem oględzin mieszkań w Urzędzie Miasta, jedyne co przeszło mi przez myśl to, jak to miejsce, choć piękne, jest wysoce nieodpowiednie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Dzięki staraniom wielu osób ufam, że wkrótce uda nam się coś z tym zrobić. Teraz mogę poinformować mieszkańców, że w Urzędzie Miasta powstaje winda, dzięki której osoba starsza lub korzystająca z wózka inwalidzkiego będzie miała łatwy dostęp do każdego poziomu i pomieszczenia. Konsultowałem też nasze plany z osobami niepełnosprawnymi, które lepiej niż ktokolwiek rozumieją, co jest im niezbędne na co dzień – deklaruje burmistrz Marcin Witko.