W sierpniu rusza 206. Tomaszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

206. Tomaszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się się już 10 sierpnia. Zapisywać się będzie można w parafii NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim, a zapisy rozpoczną się 5 sierpnia. Do udziału w tym wydarzeniu gorąco zapraszają jego organizatorzy jak i wieloletni uczestnicy.

Pielgrzymka będzie trwała 5 dni. W ciągu tego czasu będzie można zdobyć nowe doświadczenie i wyjść poza swoją dzienną rutynę. Dla wiernych jest to przede wszystkim czas modlitwy, ale nie tylko. Pójście na pielgrzymkę daje nam okazje do wykroczenia poza swoje bariery i postawienie samemu sobie wyzwania.

Pielgrzymkowa tradycja

Piesze pielgrzymki to taka tradycja, która póki co ma się bardzo dobrze. Co roku bardzo duże liczby wiernych ruszają w trasę, aby dotrzeć do ważnego miejsca kultu. Do takich miejsc należy właśnie Jasna Góra, ale nie tylko. Podobnymi miejscami są na przykład Licheń i Łagiewniki.

Pielgrzymka oczywiście wcale nie musi być piesza. Wiele osób jeździ w tego rodzaju miejsca autokarami czy własnymi samochodami. W końcu nie każdy jest w stanie podjąć się tak wyzwania, gdyż jest ono naprawdę wymagające. Często nie pozwala nam na to zdrowie albo po prostu brak wolnego czasu.

Nie tylko Tomaszów bierze udział

Piesze pielgrzymki wyruszają praktycznie ze wszystkich miejsc w Polsce. (Tutaj przeczytasz o pielgrzymce, która wyruszyła a Andrychowa) Oczywiście im dalej tym trudniej. Wyprawa ze Szczecina będzie dużo bardziej wymagająca niż np. z Katowic.