Zasłony na przelotkach – przytulnie i intymnie

Zasłony na przelotkach zapewniają komfort prywatności i nienaganny wystrój w każdym pomieszczeniu, którego są ozdobą. Sprawdź, jak potrafią odmienić wnętrze domu.

W czym tkwi magia zasłon na przelotkach?

Po pierwsze, wiszące na przelotkach zasłony łatwo zdejmiesz i założysz na karnisz, bez żmudnego wieszania. Przelotki to obramowane metalowym kółkiem okrągłe otwory przy górnej krawędzi zasłony, pozwalające wsunąc materiał na karnisz. Dzięki wzmocnieniu z metalu, tkanina chroniona jest przed rozpruciem w przypadku silnego pociągnięcia. Równomiernie zamontowane w zasłonie przelotki sprawiają, że zasłona zawsze będzie się pięknie układać w pionowe, równe linie.

Gotowe zasłony do wnętrz

Modne zasłony na przelotkach kupisz już gotowe do założenia na karnisz. Cięższe zasłony stworzą przytulną atmosferę w salonie lub sypialni, tam gdzie potrzebujemy odrobiny prywatności. Ich krój pozwala na stworzenie przytulnego, stylistycznego nieładu. Zasłony na przelotkach stanowią także niezwykłe obramowanie widoku, szczególnie jeśli mamy piękną panoramę za oknem.

Gdy zapragniemy intymności w sypialni, idealnie sprawdzą się zasłony całkowicie zaciemniające. W salonie czy pokoju gościnnym praktyczne zastosowanie znajdą lekkie, przyciemniające zasłony gotowe do zawieszenia. Dodatkową zaletą zasłon na przelotkach jest łatwość, jaką można nimi poruszać. Dlatego sprawdzą się również w pokoju dziecięcym, bez ryzyka, że maluszek ściągnie na siebie calą zasłonę.

Modne osłony okienne

Nowoczesne zasłony na przelotkach dostępne są w zróżnicowanej kolorystyce, a od tego, jaki rodzaj dekoracji okiennej wybierzemy, zależeć będzie atmosfera w pokoju. Dla wszystkich, którzy zamierzają wyposażyć mieszkanie w nowoczesne, jednolicie białe lub szare meble, przydadzą się zasłony w dwóch wersjach. Pierwsza polega na kontraście mocnego koloru zasłony ze stonowanym odcieniem wnętrza. Tutaj możesz wybrać spośród zasłon w kolorze fuksji, turkusu, żólci, butelkowej zieleni oraz wielu innych. Pamiętaj, że wybrany kolor będzie dominował nad otoczeniem.

Druga opcja na nowoczesne zasłony na przelotkach do Twojego domu to powtórzenie stonowanej barwy lub wybranie przeciwnego koloru. Tak więc w sterylnie czystym białym wnętrzu salonu możesz spośród zasłon na przelotkach wybrać te białe lub czarne. W szarym, neutralnym wnętrzu białe zasłony stanowią doskonałe tło dla roślin lub obrazów. Za to ciemne nadadzą pomieszczeniom tajemniczej, intymnej atmosfery.

Montaż zasłony – gotowe do dekoracji od razu

Zanim wprowadzimy zasłony na przelotkach do swojego wnętrza, warto dokładnie zmierzyć wymiary od karnisza do podłogi, jak również w drugą stronę – od karnisza do sufitu. Pamiętajmy, że metalowe kółka są nie tylko ozdobnymi zakończeniami, ale pełnią rolę podtrzymującą całą zasłonę. Dlatego im cięższa tkanina, tym więcej materiału będzie między przelotkami na poziomie karnisza a sufitem. Należy mieć to na uwadze podczas przymiarek.

Sposób zawieszenia zasłon na przelotkach umożliwia ich zawieszenie zarówno na karniszach przyczepianych do ściany, jak i do sufitu. Nie bez powodu stanowią one synonim komfortu użytkowania – już po rozpakowaniu dostawy możesz je powiesić w wybranym miejscu. Bezproblemowe przesuwanie i łatwość ściągania zasłon do prania uczynią je Twoją ulubioną dekoracją.

Eleganckie wykończenie wnętrz

Zasłony na metalowych kółkach z powodzeniem stworzą obramowanie widoku, który to nawet najzwyklejszy nabierze głębi i wyrazu. Ich wykończenie pozwoli na wiele lat lekkiego użytkowania, a duży wybór zasłon, szczególnie na https://alena-firany.pl/zaslony-na-przelotkach.html, pozwoli dobrać idealne produkty.