Tomaszowska policja szuka 17-letniego Jakuba

Siedemnastoletni Jakub z Tomaszowa Mazowieckiego wyszedł z domu i słuch o nim zaginął. Rodzina wezwała policję, która już rozpoczęła swoje procedury. Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim prosi, aby osoby, które mają jakiekolwiek informacje, zadzwoniły pod wskazany numer i się tymi wiadomościami podzieliły. Nie wiemy, czy życie 17-latka nie jest zagrożone, więc każda informacja może być cenna.

Procedury poszukiwań

Za każdym razem, gdy policja dostaje zgłoszenie o zaginięciu, konieczne jest przeprowadzenie kilku standardowych procedur. Przede wszystkim trzeba ustalić, kto i gdzie ostatnio widział zaginionego. W tym celu funkcjonariusze pytają zgłaszającą osobę o najbliższych ludzi w otoczeniu zaginionego. Dotyczy to nie tylko członków rodziny ale też znajomych. W przypadku poszukiwania osób dorosłych mundurowi również kontaktują się z pracodawcą lub kolegami z pracy. Jeśli chodzi o dziecko lub nastolatka, to kilka pytań zadaje się nauczycielom ze szkoły. Bardzo ważne jest, aby na te pytania odpowiadać całościowo i szczerze. W końcu od poprawnego przebiegu śledztwa może zależeć bezpieczeństwo tej osoby. A to ono jest przecież najważniejsze w tym całym zamieszaniu.

Co wiemy o zaginiony?

Jakub Kopeć w dniu zaginięcia miał na sobie żółtą bluzę z kapturem, na której znajdowały się napisy w języku chińskim. Na nogach miał czarne jeansy z dziurami na kolanach a także czerwone buty typu sportowego. Miał przy sobie także granatowy plecak marki Reebok.

Z domu wyszedł w dniu 16 maja w okolicach godziny siódmej rano. Gdy przez długi czas nie kontaktował się z rodziną, ta wezwała policję. Nikt niestety nie wiedział, gdzie nastolatek się znajduje.

Ktokolwiek ma informacje dotyczące miejsca pobytu Jakuba proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Dzwoniąc pod numer 47 648 22 81 można skontaktować się z Zespołem ds. Poszukiwań i Identyfikacji.

Rysopis

Jakub jest wysokim nastolatkiem o wzroście około 170 cm. Charakteryzuje się szczupłą sylwetką oraz lekko falowanymi blond włosami średniej długości. Oczy ma zielone a nos prostolinijny. Poza tym na twarzy nie występują żadne cechy szczególne.

Kliknij tutaj i upewnij się, że wiesz jak postąpić w sytuacji zaginięcia dziecka.