bez plecaka

W Tomaszowie odbył się „Dzień bez plecaka”

Jedna z tomaszowskich szkół znalazła zupełnie nowy sposób na spędzenie pierwszego dnia wiosny. Od zawsze ten dzień charakteryzował się niecodziennymi procedurami, bo zwykle rezygnuje się wtedy ze standardowej nauki. Zamiast tego organizuje się na przykład rozgrywki sportowe albo wspólne wyjścia.

Młodzież z Tomaszowa Mazowieckiego wie, jak uczcić nadejście wiosny

Wszyscy wiemy, jak ważny dla uczniów szkół jest Pierwszy Dzień Wiosny. Co jest w nim takiego ważnego? To że zwykle w ten dzień nie trzeba było przychodzić do szkoły, dzięki czemu nazwano go Dniem Wagarowicza. Nie mogłoby być inaczej w Tomaszowie Mazowieckim, choć dzień ten można spędzić na różne sposoby. Bardzo ciekawą akcję zorganizował Zespół Szkół Podstawowych nr 8, a hasło akcji brzmiało „Dzień bez Plecaka”. O co chodziło? O to, aby przynieść książki w czymś innym niż plecak. Jeden z uczniów na przykład przyniósł „suszarkę na książki”. Jak widać kreatywność nie ma granic i pedagodzy z Tomaszowa podjęli bardzo dobrą decyzję, aby tę kreatywność z uczniów wydobyć

Jak młodzież spędza pierwszy dzień wiosny?

Młodzież zna wiele różnych sposobów na spędzenie tego dnia. Większość chłopców i dziewcząt nie chce zmarnować wiosennego ciepła i decyduje się  spędzać czas na świeżym powietrzu. Co można wtedy robić? Na przykład uprawiać sport. W ten dzień dziećmi i nastolatkami zapełniają się boiska i podwórka. Wiele młodych osób lubi poczuć rywalizację sportową podczas gry w piłkę nożną albo koszykówkę. Jest to też świetna okazja, aby wyciągnąć rower i pojeździć trochę po mieście. A przypomnijmy sobie, że Tomaszów Mazowiecki wcale nie skąpi ścieżek rowerowych i naprawdę jest gdzie jeździć. Jeśli rower nie jest naszą bajką, to mamy też do dyspozycji rolki.

A czy wiosenne dni można spędzać w czterech ścianach? Są w końcu osoby, które z powodu np. kontuzji nie mogą spędzić tego dnia na boisku ani pedałować na swoim ulubionym jednośladzie. Takie osoby też znajdą wiele ciekawych zajęć takich jak obejrzenie serialu na Netfliksie bądź zagranie we wciągającą grę wideo.