targowisko

Targowisko miejskie w Tomaszowie powitało wiosnę

Jakie są oznaki wiosny w Tomaszowie Mazowieckim? Ktoś powie, że jaskółki, ktoś inny, że bociany. Ale jednym z niezaprzeczalnych sygnałów, że nastała najpiękniejsza pora roku jest to, że wzmógł się ruch na targowisku. Kiedy przejdziemy się na tomaszowski bazarek, to zobaczymy prawdziwe tłumy ludzi, co powinno cieszyć sprzedawców. Jest jednak coś, co mogło zaniepokoić klientów. Chodzi o wysokie ceny, zwłaszcza warzyw. Wysoka inflacja daje się odczuć wszędzie, we wszystkich gałęziach rynku.

Czy ceny żywności wzrosną, czy spadną?

Kilka wydarzeń z ostatnich dwóch lat spowodowały, że inflacja zaczęła pędzić. Nie zawsze jest ona proporcjonalna do zarobków, dlatego chociażby ceny żywności wzrosły tak, że wielu Polaków musi robić bardzo ostrożne i przemyślane zakupy. Pozostaje mieć nadzieje, że uda się wygładzić sytuacje gospodarczą i wyjście do sklepu nie będzie dla nas źródłem stresu. Kiedy to nastąpi? Miejmy nadzieję, że w ciągu kilku lat wszystko będzie na dobrej drodze. Póki co jednak trzeba zacisnąć zęby i zmierzyć się z zaistniałą sytuacją.

Targowiska miejsce od wielu lat w Polsce

Dzisiaj miejscami spotkań są galerie handlowe i sieci fast food barów takie jak McDonald’s. Nie zapominajmy jednak, że w miastach wciąż istnieją targowiska, inaczej zwane bazarkami, które wciąż cieszą się zainteresowaniem i bogatą ofertą. To tam właśnie swoje towary sprzedają niezależni handlarze i nierzadko możemy tam znaleźć dużo lepsze oferty niż w sklepach. Zwłaszcza polecamy takie miejsca osobom, którym na sercu leży los niezależnych przedsiębiorców. Kupując warzywa albo tekstylia na bazarku wspieramy ich walkę z wielkimi sieciówkami.

Tomaszów Mazowiecki jest jednym z tych miast, gdzie targowisko cieszy się dużą popularnością, a ta passa trwa jeszcze z czasów PRL-u. Są takie miejsca w Polsce, gdzie bazarki przestają istnieć, bo liczba klientów staje się minimalna czy nawet zerowa. Póki co handlarze z Tomaszowa nie muszą się tego obawiać i cały dzielnie prezentują swoje towary.

A może wiosna to dobry czas, żeby na chwilę wyrwać się z miasta i wyjechać w góry?