sąd

Kradzież w sklepie. Sprawczynię udało się złapać

Mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego stanie przed sądem za włamanie i próbę kradzieży

Mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego włamała się do jednego ze sklepów, gdzie próbowała dokonać kradzieży. Na szczęście nie udało jej się sfinalizować swoich planów i musiała wrócić z pustymi rękoma. Za taki wybryk grozi jej poważna kara, może ona bowiem trafić za kratki nawet na piętnaście lat. Może się to wydawać surowe, ale zwróćmy uwagę na jeden ważny aspekt. Otóż mamy do czynienia z recydywistką, a więc nie był to pierwszy taki czyn w wykonaniu tomaszowianki. Polskie prawo działa w ten sposób, że osoby które popełniają dany czyn więcej niż raz zwykle muszą stawić czoła większym konsekwencjom. Dlatego nierzadko bywa tak, że ktoś, kto popełnił drobne wykroczenie idzie do więzienie na kilka ładnych lat. Mogło się skończyć na zwykłej grzywnie, ale ze względu na skłonności do powtarzania swoich zabaw, muszą ponieść prawdziwe konsekwencje.

Co wydarzyło się w sklepie?

7 stycznia bieżącego roku miał miejsce mały nieprzyjemny incydent. Na jednym z osiedli kobieta postanowiła włamać się do sklepach między godziną pierwszą a drugą w nocy. Na szczęście w budynku znajdował się system alarmowy, dzięki czemu właściciel od razu dowiedział się, co się dzieje. Jak najszybciej wezwał policję, która po chwili znalazła się na miejscu razem z właścicielem. Na samym początku nie było wiadomo, że włamywaczem jest kobieta. Właściciel zdziwił się, gdy sobie to uświadomił. Celem kradzieży były papierosy i alkohol, których łączna wartość przekroczyła tysiąc złotych.

Kradzieże w sklepie

Kradzieże w polskich sklepach są prawdziwą plagą i dotyczy to nie tylko małych sklepików ale też dużych supermarketów. A może ich nawet bardziej? Oczywiście znajdują się w nich specjalne bramki, które wydają charakterystyczny dźwięk, gdy tylko ktoś próbuje coś wynieść ze sklepu, ale różnie to z nimi bywa. Czasami one nie działają na tyle dobrze, aby były w stanie wykryć każdego złodziejaszka. Poza tym znają oni sposoby na obchodzenie zabezpieczeń i nic ich nie powstrzymuje przed wynoszeniem towarów ze sklepu.

Przeczytaj też o mężczyźnie poszukiwanym za kradzież zdrapek.