opuszczona stacja paliw

Opuszczona stacja paliw przy wjeździe do miasta wzbudza oburzenie

Opuszczona stacja paliw wygląda nieestetycznie

Opuszczona stacja paliw to nienajlepsza wizytówka miasta prawda? A właśnie taki widok mają przed sobą osoby, które wjeżdżają do Tomaszowa Mazowieckiego. Ani to nie wygląda estetycznie, ani nie jest funkcjonalne. Co więc można zrobić z takim zabudowaniem? Oczywiście opcje są dwie, można albo je zniszczyć do ziemi, albo wykorzystać inaczej. To drugie wymagałoby jednak bardzo kosztownego remontu, ale pozostaje też pytanie funkcjonalności. Mało kto miałby ochotę w budynek, znajdujący się na granicy miasta. Sklepu tam się nie postawi, ponieważ mieszkańcy miasta mają sklepy duży bliżej swojego miejsca zamieszkania. Okazuje się więc, że jeśli mielibyśmy dać tej stacji nowe życie, to musielibyśmy tam postanowić również stacji. Kierowcy jednak nie są przekonani co do tego, czy faktycznie potrzebujemy jej w tym konkretnie miejscu.

Komu przeszkadza stary budynek?

Stacja benzynowa istniała w tym miejscu jeszcze w czasie, gdy nie było jeszcze drogi ekspresowej. Wtedy było to naturalne, że kierowcy zatrzymywali się tak, aby zatankować. Dzisiaj jednak nie jest to konieczne, dlatego stacja już jakiś czas temu przestała funkcjonować. Nie jest to jedyny budynek, który stracił na budowie drogi ekspresowej. W okolicy znajdowało się jeszcze kilka punktów dla kierowców, które po prostu straciły swoje zastosowanie. Dzisiaj stacja jest ruiną. Jeśli zatrzymamy się w jej pobliżu, to zobaczymy rozbite szyby, zniszczone wiaty i wyłamane drzwi. Można się więc domyślić, że młodzież miała dobrą zabawę rozwalając jej poszczególne elementy. Świadczą o tym także napisy i graffiti.

Opuszczone budynki mają poważanie u młodzieży

Cokolwiek byśmy o tym nie myśleli, to stare budynki przyciągają młodzież. Młodzi ludzie chętnie przesiadują w takich pomieszczeniach, bo mają tam spokój i mogą ze sobą rozmawiać w sposób kameralny. We własnych mieszkaniach nie zawsze mogą się spotykać, gdyż nie zawsze zgodzą się na to rodzice. Zwłaszcza kiedy w grę wchodzi alkohol i papierosy. Dochodzi do tego pewien dreszczyk emocji, którzy towarzyszy faktowi, że miejsce dawniej było typową częścią miejskiej infrastruktura.