półkolonie

Łyżwiarstwo szybkie. Właśnie odbywa się Puchar Świata w Tomaszowie

Łyżwiarstwo szybkie w Tomaszowie Mazowieckim

Łyżwiarstwo szybkie to bardzo niedoceniany sport w Polsce. Nie ma tak dużego prestiżu jak piłka nożna czy chociażby żużel, więc pewnie nie każdy wie, że jesteśmy gospodarzami Pucharu Świata. A jednak zawody takie odbywają się właśnie na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim i jeszcze trochę potrwają. Najlepsi łyżwiarze z całego świata spotykają się tutaj, aby sprawdzić, który z nich jest najlepszy. Do śledzenie transmisji zachęcamy nie tylko fanów tego rzadkiego sportu, ale także wszystkich, którzy chcą wspierać lokalny sport. Czasami to właśnie ci mało znani sportowcy, biorący udział w mało znanych dyscyplinach, niosą na barkach cały światowy sport.

Co wiemy o imprezie?

Pierwsze zawody miały miejsce w piątek 12 listopada, a rozpoczęły się biegiem na 500 metrów kobiet. Następnie w analogicznej kategorii wzięli udział mężczyźni, następnie odbył się wyścig ponownie dla kobiet, ale tym razem na 3000 metrów. W ostatniej kategorii poprzeczka była wyższa, bo mieliśmy okazję zobaczyć bieg na 5000 m, w którym tym razem zmagali się panowie. Wszystkie transmisje emitował Polsat Sport Extra a także Polsat Box Go.

Co się działo w sobotę i niedzielę?

Podczas weekendu 13-14 listopada również mieliśmy okazję oglądać wyczyny łyżwiarzy w Tomaszowie. Zawody zaczęły się w sobotę o godzinie 14.10, gdzie ponownie odbył się bieg na 500 m. Następne kategorie dotyczyły biegu na 1500 i 1000 metrów. Później pojawiło się trochę urozmaicenie, ponieważ dalej w planie był bieg ze starty wspólnego oraz bieg drużynowy. Najwięcej emocji budziła ta ostatnia dyscyplina, bo jednak sporty drużynowe to coś, co kręci nas najbardziej.

Ostatni dzień, czyli niedziela, przebiegł dosyć spokojnie. Bieg na dystans 500, 1500 i 1000 metrów odbyły się kolejno po sobie między godziną 14.30 a 16.40. Po nich rozpoczął się bieg ze startu wspólnego kobiet. Podobnie jak w przypadku zawodów piątkowych, biegi w sobotę i niedzielę również emitował Polsat Box Go i Polsat Sport News.