senioralia

Senioralia w Tomaszowie miały charakter ogólnopolski

Senioralia promowały program „Senior Plus”

Senioralia zorganizowano z okazji promowaniu programu Senior Plus, którego celem jest między innymi okazanie wsparcia finansowego samorządom. Za te pieniądze władze lokalne mają dbać o placówki, zajmujące się seniorami. Jednym ze sposobów na realizację programu jest rozbudowa infrastruktury takich placówek jak Kluby „Senior Plus” oraz Dzienne Domy „Senior Plus”. Zgodnie z założeniami, życie osób starszych ma być dużo łatwiejsze i komfortowe dzięki najnowszym inwestycjom. Nie dzieje się to oczywiście bez powodu. Emeryci stanowią wszak dużą część elektoratu partii rządzącej.

Premier Mateusz Morawiecki wygłosił kilka wzniosłych słów

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Na mównicy pojawił się nawet premier Mateusz Morawiecki, którzy wyraził uznanie dla seniorów, którzy nadal pamiętają czasy wojenne oraz te, które nastąpiły zaraz po wojnie. Wygłosił także kilka standardowych słów na temat wartości patriotycznych.

Premier wypowiedział się także na temat programu „75 Plus” oraz trzynastej emerytury. Jak widać rząd Prawa i Sprawiedliwości ma bardzo szeroką i kompleksową strategię na temat swojej polityki względem osób w starszym wieku.

Dostęp do rehabilitacji dla seniorów

Program „Senior Plus” ma również wesprzeć seniorów w dostępie do rehabilitacji. Większość starszych osób ma mniej lub bardziej poważne problemy z chodzeniem oraz kondycją mięśni i kości. Większość klientów zakładów rehabilitacyjnych to właśnie osoby w podeszłym wieku, które potrzebują takich zajęć najbardziej. Czy te inwestycje rządowe naprawdę okażą się korzystne dla emerytów? Bardzo możliwe, że nie, choć pod względem PR-owym jest to zagranie perfekcyjne.

Oczywiście cała akcja ma charakter ogólnopolski, więc dotyczyć będzie nie tylko Tomaszowa Mazowieckiego. Premier razem z innymi członkami rządu ruszył własnie w trasę, podczas której będzie odwiedzał poszczególne miejsca Polski. Tam będzie opowiadał o szczegółach rządowych pomysłów.