minister edukacji

Awanse zawodowe dla nauczycieli z Tomaszowa Mazowieckiego

Awanse zawodowe dla czterech nauczycieli z Tomaszowa Mazowieckiego

Awanse zawodowe otrzymali nauczyciele z Tomaszowa Mazowieckiego. Uroczystość miała miejsce w poniedziałek 23 sierpnia 2021 roku. Czworo pedagogów, którym przypadł ten zaszczyt mogą czuć się naprawdę wyróżnieni, gdyż awans na nauczyciela mianowanego to bardzo ważne wydarzenie.

Czworo nauczycieli z Tomaszowa Mazowieckiego otrzymało awans zawodowy

W poniedziałek miało miejsce pewne wydarzenie oświatowie. Otóż nauczyciele ze szkół i przedszkoli w Gminie Miasto Tomaszów Mazowiecki otrzymali awans zawodowy nauczyciela mianowanego. Te zasłużone tytuły wręczył Marcin Witko, prezydent miasta. Mogło się to odbyć dzięki posiedzenia komisji egzaminacyjnej, które miało miejsce 29 czerwca br. Awans otrzymała czwórka nauczycieli: Agnieszka Dębiec, Natalia Kruk, Dorota Głusińska i Ewelina Biniek.

Kim jest nauczyciel mianowany?

Jest kilka stopni nauczycielskich, które mogą otrzymać pedagogowie pracujący w szkołach. Najniższym jest nauczyciel stażysta, który ma szansę zostać nauczycielem kontraktowym. Dwa pozostałe stopnie to nauczyciel mianowany i nauczyciel dyplomowany. Aby zostać nauczycielem mianowanym, konieczne jest odbycie stażu, trwającego 2 lata i 9 miesięcy. Z awansami tymi wiąże się jednak pewna smutna wiadomość. Nauczyciel dyplomowany, czyli taki, który osiągnął najwyższy szczebel, nie ma zbyt wielu szans na dalszy rozwój. oznacza to, że jego możliwości finansowe w pewnym momencie się po prostu zatrzymują.