nowe połączenia kolejowe

Nowe połączenia kolejowe z Tomaszowa Mazowieckiego już niedługo

Nowe połączenia kolejowe z Tomaszowa Mazowieckiego już w grudniu

Nowe połączenia kolejowe z Tomaszowa Mazowieckiego pojawią się w ofercie PKP Polskich Linii Kolejowych już w grudniu. Tak naprawdę będzie to wznowienie starych połączeń, które zawieszono w 2009 r. Chodzi o połączenia między województwem łódzkim i świętokrzyskim, co do których ostateczną decyzję poinformowały niedawno samorządy obu regionów. Linia kolejowa nr 25 na odcinku Tomaszów Mazowieckie – Opoczno – Końskie – Skarżysko-Kamienna wkrótce będzie znów w użytku.

Nowy rozkład jazdy będzie oficjalnie obowiązywał od 12 grudnia, więc możemy byćpewni, że wtedy nowa linia będzie już funkcjonować. Jeśli wybierzemy jazdę pociągiem, to do Skarżyska-Kamiennej będzie się można dostać cztery razy w ciągu dnia.

Prace remontowe PKP

Aby wprowadzić nową linię, konieczne będzie przeprowadzenie określonych prac remontowych. Na ten moment przeznaczono na nie ok. 25 mln zł. Pieniądze te pochodzą ze środków budżetowych,  a dzięki nim możliwe będzie wyremontowanie peronów w poszczególnych miejscowościach. Warto zauważyć, że zmiany te wiązane z są z rządowym programem „Kolej Plus”, którego celem jest modernizacja polskich kolei.

Program Kolej Plus

Na pewno wielu z nas pamięta symboliczny moment, w którym prezydent Andrzej Duda podpisał projekt ustawy na dworcu w Końskich. Dotyczyła ona właśnie programu, mającego na celu zmodernizować polskie koleje. Chodzi między innymi o całkowite wyremontowanie peronów i utworzenie nowych linii. Jednym z peronów, które czeka renowacja jest ten w miejscowości Końskie. Od wielu lat nie przejeżdżały przez niego pociągu, więc rząd podjął decyzję, aby przywrócić go do życia.

Nie jest to oczywiście jedyny element tego projektu, gdyż jak już wspomnieliśmy, również skorzysta na tym Tomaszów Mazowiecki. Nowe połączenia między Tomaszowem a Skarżyskiem-Kamienną można zawdzięczać właśnie tej symbolicznej chwili podpisania ustawy na peronie przez prezydenta.