wyścig kolarski

Wyścig kolarski już w ten piątek w Tomaszowie

Wyścig kolarski już w ten piątek w Tomaszowie

Wyścig kolarski już w ten piątek w Tomaszowie. Przez Tomaszów Mazowiecki przejadą kolarze, zmierzający w stronę Kielc. Będzie to 32. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Dzieli się go na etapy na trasie między Pabianicami a Stalową Wolą. Odcinek między Tomaszowem Mazowieckim a Stalową Wolą jest zaś czwartym etapem tego wyścigu.

Przebieg imprezy

Przed zawodami będzie miało miejsce ustawienie dekoracji, a sam wyścig rozpocznie się na placu Kościuszki o godzinie 13:15. Następnie kolarze przejadą przez ul. Piłsudskiego aż dotrą do ul. Świętego Antoniego. Następne punkty trasy to ul. Graniczna, Smugowa, Rolna, Legionów i znów Piłsudskiego. Jest to jednak dopiero start honorowy, a start ostry rozpocznie się o godzinie 13:30. O tej godzinie zawodnice przejadą przez ul. Piłsudskiego, Warszawską, Konstytucji 3 Maja aż do Spalskiej, skąd ruszą w stronę Spały.

Międzynarodowy prestiż

Wyścig ten nie jest tylko jakąś lokalną przejażdżką. Jest to międzynarodowe wydarzenie, które znajduje się w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI. Należy ono do grupy najważniejszych imprez sportowych w Europie. Odbędzie się on między dniami 23 a 26 czerwca. Warto wspomnieć, że honorowym patronem wydarzenia jest sam Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Zachęcamy więc, aby śledzić to wydarzenie, bo będzie się naprawdę działo. Wszyscy kolarze , którzy w nim wezmą udział, to zawodowi sportowcy. Mają oni na koncie długą praktykę i mordercze treningi. Wszystko po to, aby być w świetnej kondycji i pokazywać się od najlepszej strony. Zwłaszcza polecamy zainteresować się tą imprezą amatorskich rowerzystów. To zadziwiające, gdy patrzymy na osoby, które na rowerze potrafią pokonać kilkukrotnie dłuższe trasy od nas, a ich kondycja pozwala im zrobić to naprawdę szybko.