groźny wypadek

Elektryczne hulajnogi. 40 e-hulajnóg dla Tomaszowa

Elektryczne hulajnogi. 40 e-hulajnóg dla Tomaszowa

Elektryczne hulajnogi są obecnie bardzo popularnym środkiem miejskiego transportu. Korzystają z nich osoby, które nie chcą siedzieć ściśnięci w autobusie, ale też nie chcą męczyć się, pedałując na rowerze. Hulajnoga taka jest bardzo łatwa w obsłudze, a do tego pozwala nam stosunkowo szybko przedostać się z punktu A do punktu B. Wiedzą o tym władze Tomaszowa, które właśnie zdecydowały się na podpisanie umowy z Blinkee.city.

Blinkee.city to firma, która zajmuje się miedzy innymi właśnie hulajnogami elektrycznymi. Doszło ich właśnie 40, a korzystać z nich mogą wszyscy mieszkańcy. Pierwsze firmy, zajmujące się wypożyczaniem takiego sprzętu, pojawiły się w Tomaszoie w poprzedni sezonie letnim. Mieszkańcy wielu średnich i dużych miast mogą teraz bardzo wygodnie przemieszczać się z domu do sklepu, pracy czy szkoły. Jest to naprawdę wygodne rozwiązanie, które przyjęto w wielu miejscach w Polsce.

Publiczna konferencja w sprawie hulajnóg

23 czerwca miała miejsca konferencja, w której przedyskutowano ten projekt. Odbyła się ona na Przystani w Tomaszwoei Mazowieckim, gdzie już czekają hulajnogi. W konferencji wzięli udział między innymi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa, oraz Sławomir Wieruszewski, komendant Straśzy Miejskiej. Zadaniem tego drugiego było opowiedzenie mieszkańcom o nowych przepisach, które obowiązują użytkowników e-hulajnóg.

Jak korzystać z hulajnogi Blinkee? Aby skorzystać z tego środka transportu, musimy zainstalować na smartfonie aplikację Blinkee. Kiedy już założymy tam konto, ustawiamy metodę płatności i już w zasadzie możemy jeździć. Oczywiście najpierw musimy taki pojazd znaleźć. Cena początkowa wynosi 1 zł, a za każdą kolejną minutę jazdy zapłacimy 49 groszy. Jeśli mamy w planach regularne korzystanie, to możemy też pomyśleć o wykupieniu abonamentu. Na ten moment hulajnogi te znajdują się między innymi na Przystani, koło Galerii Tomaszów oraz na pl. Kościuszki.