Biesiada Świętojańska

Biesiada Świętojańska w Tomaszowie. Wystąpi Andrzej Rybiński

Biesiada Świętojańska w Tomaszowie. Wystąpi Andrzej Rybiński

Biesiada Świętojańska już niedługo odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim. Organizuje ją Powiatowe Centrum Animacji, które ma do zaoferowania wiele atrakcji. Już 23 czerwca br. przy ul. Farbiańskiej odbędzie się zabawa plenerowa. Jednym z jej elementów będzie konkurs na zrobienie najpiękniejszego wianka świętojańskiego. Udział weźmie w nim koło gospodyń, ale też i osoby niezrzeszone. Oceniane będą one za kreatywność a także zgodność z tradycją. Zwycięzcy mogą liczyć na przeróżne nagrody, które na ten moment są tajemnicą.

Co będzie się działo podczas Biesiady Świętojańskiej?

W planach są także atrakcje dla najmłodszych. Między innymi będzie to survivalowy tor przeszkód, animacje oraz konkursy z nagrodami. Nie zabraknie także szczudlarzy oraz robiących wrażenie baniek mydlanych.

Taka impreza nie mogłaby się odbyć bez odpowiedniej oprawy muzycznej. Skoro jest to święto nawiązujące do tradycji, to nie może zabraknąć zespołów ludowych. Nawet jeśli nie interesuje nas folklor, to nic nie stoi na przeszkodzi, abyśmy raz w roku się taką sztuką zapoznali. Oprócz typowo ludowej muzyki, będziemy mogli usłyszeć na żywo Andrzeja Rybińskiego, którego znamy z tego, że nie liczy godzin i lat. Wydarzenie zaczyna się o godzinie 15:00.