miejskie centrum kultury

Przedszkola i żłobki od dzisiaj znów stacjonarnie

Przedszkola i żłobki wróciły do normalnego funkcjonowania

Od poniedziałku działają już przedszkola, zerowki a także żłobki. Wiąże się to z nowelizacją rozporządzenia ministra edukacji, które dotyczy funkcjonowania placówek wychowawczych w czasach pandemii COVID-19. Rozporządzenie to reguluje, jak powinny funkcjonować między innymi przedszkola i szkoły w kontekście reżimu sanitarnego. Warto też wspomnieć o rozporządzeniu, zawieszającym stacjonarne funkcjonowanie żłobków, które właśnie przestało funkcjonować. Rodzice mogą więc zostawić swoje pociechy w żłobku i spokojnie udać się do pracy.

Przedszkola i żłobki otwarte – rozporządzenia ministra

Ważna kwestię jest też zasiłek pielęgnacyjny, który ze względu na otwarcie żłobków i przedszkoli przysługuje tylko do 18 kwietnia. Taką informację mogliśmy otrzymać w zeszłym tygodniu ze strony Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Przewiduje się jednak wyjątkową sytuację, w której z nieprzewidzianego powodu dochodzi do zamknięcia określonej placówki. Wtedy będzie można otrzymać dalsze świadczenia, ale wymagało to będzie złożenia nowego wniosku. Zawieszenie przedszkoli pojawiło się 29 marca. Od tego dnia nie można było puścić swojego dziecka do przedszkola ani zerówki. Przepisy te dotyczyły także żłobków oraz klubów dziecięcych. Od teraz można powrócić do normalnego systemu i pozwolić dzieciom na socjalizowanie się z rówieśnikami. Do tego ułatwi to życie rodzinne, ponieważ rodzice wychodzące do pracy nie zawsze mają z kim swoje dzieci zostawić.

Żłobki w Tomaszowie Mazowieckim

Rodzice z Tomaszowa Mazowieckiego nie muszą się teraz martwić o to, że nie mają z kim zostawić swoich najmłodszych. Otwarto właśnie żłobki, które zajmą się naszymi dziećmi pod naszą nieobecność. Taką placówką jest chociażby Samorządowy Żłobek nr 1 przy ul. Strzeleckiej 12. Aby upewnić się, że dany żłobek w Tomaszowie Mazowieckim jest otwarty, najlepiej sprawdzić jego oficjalną stronę internetową i zapoznać się z aktualnościami. Przepisy antycovidowe bywają nieprzewidziane, więc nie wiadomo, czy żłobki znów nie będą zamknięte. Jeśli się tak zdarzy, rodzice z Tomaszowa wciąż będą mogli starać się o przyznanie zasiłku. Ten, który otrzymywali dotychczas, niestety już nie obowiązuje.

1 komentarz w temacie “Przedszkola i żłobki od dzisiaj znów stacjonarnie

Komentowanie wyłączone