święto książki

Święto książki w Szkole Podstawowej nr 12

Święto Książki i Praw Autorskich – SP nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim

Święto Książki i Praw Autorskich to międzynarodowa inicjatywa, która ma promować czytelnictwo. Weźmie w niej udział między innymi Szkoła Podstawowa nr 12, będąca częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim. Na czym dokładnie ma polegać ten dzień i co czeka dzieci? Akcja „z książką w poszukiwaniu wiosny” skierowana jest do uczniów klas 1-8. Mają oni stworzyć prace, z których powstanie galeria udostępniona na stronie internetowej szkoły.

Kolejna wydarzenie miało miejsce w Tęczowej Akademii, gdzie przedszkolaków odwiedzą Kot w Butach i Czarownica. Goście ci przeczytali dzieciom śmieszne wierszyki a także opowiedzieli, jakie jest założenie tego święta. Dzieciaki dostały także prezenty – pamiątkowe zakładki do kolorowania.

Czytelnictwo u dzieci

Panuje taki stereotyp, że Polacy mało czytają. Może i to prawda, że statystyczny Polak nie czyta zbyt wiele, ale nie ma żadnych powodów, aby nie próbować tego zmienić. Najlepiej dobre nawyki promować już wśród najmłodszych, aby zostały im one także w życiu dorosłym.

Dlaczego warto czytać? Czytanie książek nie tylko poszerza naszą wyobraźnie, ale także ma dużą wartość edukacyjną. Od początku naszej cywilizacji to właśnie w książkach zamieszczano całą mądrość świata. Nie ma więc takiego problemu, którego ktoś już by nie rozwiązał i nie napisał o tym w jakiejś książce. Warto więc poszerzać swoje horyzonty i rozwiązań problemów szukać w źródłach pisanych.

1 komentarz w temacie “Święto książki w Szkole Podstawowej nr 12

  1. Wydaje mi się że trend czytania dopiero nabiera tempa wśród Polaków – nie traćmy nadziei!

Komentowanie wyłączone