nielegalny hazard

Nielegalny hazard w Tomaszowe – zabezpieczono kolejne maszyny

Nielegalny hazard ma się dobrze w Tomaszowie

Jeden z lokali w Tomaszowie Mazowieckim miał w swoim asortymencie nielegalne maszyny do hazardu. Pewnie nie był to jedyny lokal, który takie posiadał, ale w tym jednym udało się to wykryć. Akcję przeprowadziła Służba Celno-Skarbowa, której funkcjonariusze odwiedzili to miejsce aż trzy razy. Miało to miejsce 15, 18 oraz 23 lutego br.

Obsługa lokalu miała swoje własne sposoby na obchodzenie kontroli oraz pilnowania swojego interesu. Między innymi działał tam monitoring, który pozwalał personelowi na weryfikację osób wchodzących. Dla funkcjonariuszy było więc nie lada wyzwaniem, aby dostać się do lokalu celem sprawdzenia legalności działań.

W dzisiejszych czasach, zwłaszcza w dobie koronawirsa, właściciele lokali mają bardzo utrudnione pole działanie. Nic więc dziwnego, że szukają alternatywnych sposobów na zwiększenie swoich obrotów. Takim może być na przykład nielegalny hazard i trudno kogolwiek za to winić. Niestety przepisy są przepisami i trzeba liczyć się z kontrolą.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 21 urządzeń, które służyły do nielegalnego hazardu. Oczywiście maszyny te same w sobie nie są nielegalne, dopiero nielegalnym jest wykorzystywanie ich bez zezwolenie, a to właśnie najważniejszy zarzut postawiony właścicielem lokalu.

Nielegalny hazard w Polsce

Oprócz samych maszyn do gier zabezpieczono także 19 771 zł, z których część wyjęto z maszyn. Maszyny przewieziono do magazynu, należącego do Łódzkiego Urzędu Celno-skarbowego. Walka z nielegalnym hazardem w rejonie idzie bardzo sprawnie. Otóż Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) z Łodzi zajęła w tym roku łącznie 104 takie maszyny.

Faktem jest jednak, że surowe przepisy i utrudnianie prowadzenia biznesu popychają ludzi do dorabiania sobie w sposób nie do końca legalny. O rozbijaniu hazardowego procederu trudno myśleć pozytywnie, mając świadomość, że tak mało oferuje się osobom zarabiającym uczciwe pieniędzy, aby nie musiały dorabiać sobie „na czarno”.

Czy hazard jest legalny?

Wszelkie sprawy związane z grami hazardowymi reguluje Ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. To na jej podstawie stwierdza się, co grą hazardową jest oraz określa się, jakie warunki trzeba spełnić, by móc taką działalność prowadzić. Jeśli nie zastosujemy się do tych przepisów i będziemy próbować prowadzić działalność hazardową na własną rękę, to musimy się liczyć z ewentualnymi konsekwencjami. Kontrole Krajowej Administracji Skarbowej są bezlitosne.

Uzależnienie od hazardu

Nawet jeśli nie zgadzamy się z przepisami i jesteśmy za tym, aby działalność hazardowa była dużo swobodniej regulowana, to pamiętajmy, że są też inne problemy związane z hazardem. Może on prowadzić do bardzo poważnego uzależnienia, z którego trudno wyjść. Dla naszej psychiki i życia prywatnego bywa on tak samo destrukcyjny jak uzależnienie od alkoholu czy narkotyków.