Przebudowa mostu

Arkadiusz Gajewski walczy o organizację ruchu drogowego

Arkadiusz Gajewski w walce o organizację ruchu drogowego

Radny Arkadiusz Gajewski informuje, że przez ok. 2 tygodnie starał się lobbować, aby udało się zmienić organizację ruchu drogowego. Odnosi się tutaj do decyzji z dnia 22 marca, związanej z II etapem renowacji drogi w713. Radny wspomina, że sam dowiedział się o tym dopiero w drugiej połowie marca z prasy. Nie ma się co więc dziwić, że radny czuje oburzenie, że nie informuje się go tak ważny sprawach i sam musi dowiadywać się z gazet. Pan Gajewski jest jednym z organizatorów akcji, mającej na celu zebranie podpisów pod petycją. Petycja dotyczy zmiany ruchu kołowego na terenie, który obecnie jest objęty remontem.

Radny Arkadiusz Gajewski zbiera podpisy pod petycją

Do tej pory udało się uzyskać podpisy ponad pięciuset osób z Ludwikowa oraz Białobrzegu. To właśnie oni muszą zmagać się z uciążliwościami, które spowodował remont drogi wojewódzkiej. Najbardziej dotknięci są chyba przedsiębiorcy, którzy prowadzą w tamtej okolicy działalność.

Udało się już przeprowadzić kilka spotkań, których celem było znalezienie rozwiązania dla tej sytuacji. Jedno z takich spotkań odbyło się chociażby w starostwie powiatowym. Przyszli na nie radni sejmiku województwa łódzkiego z Tomaszowa Mazowieckiego: Ewa Wendrowska oraz Arkadiusz Gajewski. Oprócz tego na spotkanie stawił się wójt Gminy Tomaszów a także Mirosław Kukliński, dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Dróg. Oprócz tego spotkania odbyło się też kilka innych, lecz niestety nie udało się podjąć żadnych konkretnych decyzji.

Czy Samorząd Tomaszowa Mazowieckiego przystanie na apel Gajewskiego?

Gajewski nie kryje desperacji. Nie ma nawet ochoty szerzej sytuacji komentować, ale informuje, że od teraz działa oficjalnie. Nie ukrywa, że według niego wdrożona organizacja ruchu okazała się kompletnie błędna. Nazywa ją także szkodliwą. W jego mniemaniu komplikuje ona ruch, który i tak już od jakiegoś czasu utrudnia remont drogi w713.

Oczywiście na samych słowach się nie kończy. Radny ma już gotową propozycję zmian i złożył ją w formie interpelacji. Propozycja ta zawiera dwie opcje, których celem jest poprawienie sytuacji a także ułatwienie życia przedsiębiorcom i innym mieszkańców. Radny zaznaczy, że wystarczy tylko chcieć zmiany. Czy Arkadiuszowi Gajewskiemu uda się dowieść swego? Zobaczymy. Trudnością może dla niego okazać się także próba przekonania radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie są mu przychylni.

Organizacja ruchu drogowego – województwo łódzkie

Radny apeluje także do samorządów Miasta i Powiatu. Zależy mu na tym, aby wsparły one jego propozycję, dotyczącą zmian w organizacji ruchu. Według niego samorządy powinny wyrazić poparcie w formie uchwał, lecz nie wiemy na razie, czy się na to zdobędą. Gajewski jednak nie traci nadziei i wciąż utrzymuje, że najważniejsze jest wspólne i spójne podejmowanie działań. W ten sposób może się udać wpłynąć na zarząd województwa łódzkiego.