Pośpiewajmy wszyscy razem

Tomaszów to miasto w którym dużo się dzieje. Niedawno odbyły się tutaj warsztaty, których podstawowe zadanie polegało na oswojeniu tremy. Aktywność ta cieszyła się sporą popularnością, gdyż zgromadziło się razem aż 40 osób. Przypomnijmy, że po raz pierwszy zorganizowano tego typu akcję. W trakcie projektu „Śpiewać każdy może” mówiono właśnie o stresie i tremie, którą odczuwa się w trakcie wystąpień publicznych. Śpiewanie piosenek czy recytowanie wierszy przed mniejszą bądź większa publicznością nie należy do łatwych, jednakże można sobie z nerwami poradzić. Najważniejsze to wiedzieć w jaki sposób.

Jak wyglądały warsztaty?

W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób poradzić sobie z nerwami. Korzystali oni z techniki angażującej ciało, wykonywali ćwiczenia oddechowe oraz relaksacyjne. Prowadzący przekazywali wiedzę w jaki sposób popracować nad poczuciem własnej wartości oraz lepiej się koncentrować. Samoocena odgrywa ważną rolę w trakcie wystąpień publicznych i o niej również była mowa.

Zorganizowano już drugie spotkanie w trakcie, którego skupiono największą uwagę na emisji głosu. Uczestnicy zapoznali się z właściwą techniką oddychania w trakcie śpiewania oraz z artykulacjami. Już 21 oraz 22 września odbędą się warsztaty nazwane „Wszystko gra”. W ich trakcie najważniejszą rolę odgrywają instrumenty perkusyjne, a także wszystko co wydaje dźwięk i znajduje się wokół nas.

Warto mieć na uwadze, że wszystkie zajęcia są bezpłatne, gdyż finansuje je Miejskie Centrum Kultury.