Pobity Ukrainiec

Bestialską napaścią na niewinnego człowieka zajęli się wspólnie policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Rokicina. Poczynione przez nich działania doprowadziły do aresztowania 26-letniego chłopaka.

Napadł i zwyzywał obywatela Ukrainy


Do zdarzenia doszło wieczorem 20 września. Pochodzący z Ukrainy rowerzysta został zmuszony do zatrzymania się i zaatakowany przez 26-latka mieszkającego w Niewiadowie, w gminie Ujazd. 26-latek uderzył go w głowę i zwyzywał z powodu narodowości. Następnie zabrał ukraińcowi portfel i zakupy, po czym oddalił się w nieznanym kierunku. Po zgłoszeniu przestępstwa na miejsce natychmiast udał się patrol policyjny w towarzystwie psów tropiących i techników kryminalnych.


Zebrane ślady pozwoliły na zajęcie się sprawą dwóm komendom policji – w Tomaszowie Mazowieckim i Rokicinach. Sprawca pobicia stosunkowo szybko znalazł się w rękach stróżów prawa. Zaledwie dwa dni później zatrzymali oni 26-letniego mieszkańca Niewiadowa w jego własnym mieszkaniu. Mężczyźnie grozi teraz surowa kara – nawet 12 lat pozbawienia wolności. O szczegółach kary postanowi sąd.