Napaść na obywatela Hiszpanii

Niestety, na naszych terenach po raz kolejny doszło do napaści na tle narodowościowym, Na szczęście sprawca tego ataku – 36-letni mieszkaniec gminy Rzeczyca został już aresztowany i usłyszał zarzuty.

Napad na Hiszpana

Dnia 19 września na terenie gminy Rzeczyca doszło do napaści na obywatela Hiszpanii. Świadkowie zdarzenia informują, że oskarżony w tej sprawie mężczyzna zupełnie bez powodu podszedł do niezawadzającego nikomu obywatela mężczyzny i zaczął go poniżać. Następnie przejśc miał do ataków fizycznych. Oskarżony miał zacząć dusić Hiszpana, bić go pięściami po twarzy, a także próbować ukraść jego zegarek i telefon komórkowy.

Sprawca nie uniknie odpowiedzialności karnej

Na szczęście na agresję mężczyzny nie pozostali obojętni gapie. Szybko przepędzili agresywnego napastnika, a następnie na miejsce zdarzenia została wezwana policja. Policjanci natychmiast rozpoznali osobę, która miała dopuścić się ataku na obcokrajowca. Gdy 36-latka nie znaleźli w jego mieszkaniu, po konsultacjach z innymi posterunkami natychmiast odnaleźli jego aktualne miejsce pobytu.


Za dokonaną napaść mężczyźnie w normalnych warunkach groziłaby surowa kara – nawet 12 lat pozbawienia wolności. Okazało się jednak, że podejrzany jest recydywistą – stąd też tak dobrze znali go policjanci. Kara może więc być znacznie wyższa.