Ciekawa wystawa w Centrum Kultury

W Tomaszowskim Centrum Kultury już wkrótce będzie można podziwiać wystawę obrazów naprawdę wyjątkowej artystki. Mowa tutaj o Teresie Marcinowskiej.

Pokaz sztuki


Wystawa pod nazwą „Malarstwo i Rysunek Teresy Marcinowskiej” rozpocznie się dna 2 października, a wstęp na nią będzie bezpłatny. Będzie to więc doskonała okazja, by zapoznać się z dziełami jednej z najbardziej oryginalnych artystek naszego regionu.

Co takiego ciekawego jest w omawianej artystce? Między innymi to, iż pomimo tego, że kobieta urodziła się w 1958 roku, do niedawna nie miała praktycznie zadnego kontaktu z farbami. Swoją pasję do malowania odkryła bowiem zaledwie dwa lata temu. Gdy Teresa Marcinowska przeszła na emeryturę, postanowiła znaleźć sobie hobby – postawiła na farby i pędzel. Szybko okazało się, że nie tylko jej to odpowiada, ale maluje naprawdę ciekawe dzieła. Artystka specjalizuje się w technice olejnej, a – jak sama twierdzi – najlepiej wychodzą jej dzieła przedstawiające kwiaty.


Wystawa potrwa do końca października, w standardowych godzinach pracy urzędu. Osoby, które chcą poznać bliżej twórczośc artystki, powinny pamiętać o zasłonięciu ust i nosa.