„Dwójka” walczy o zrównoważony transport

Kolejna placówka włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Mowa o Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowiecki.

Różne metody, jeden cel

W tym roku Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu trwał od 16 do 22 września. Przez ten czas podejmowane były na terenie całego kraju różnorakie akcje informacyjne i edukacyjne, mające na celu promowanie tej szczytnej idei. Ponieważ najważniejsza jest praca u podstaw, w akcję włączyły się również szkoły i przedszkola – wśród nich Tomaszowska „dwójka”.


Najmłodsi (przedszkolacy) mieli okazję zap pomocą zabaw i gieroznać się z zagadnieniem zrównoważonego transportu w dostosowany do nich sposób, za. Nauczycielom posłuzyły do tego celu specjalne materiały, dostarczone im przez zespół ETZT Ministerstwa Infrastruktury.

Uczniowie klas I-III mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Eko transport przyszłości”. Ich zadaniem było przedstawienie futurystycznej wizji środków ekologicznej komunikacji – rowerów, transportu publicznego itp. Natomiast starsi uczniowie (klasy IV-VIII) mięli możliwośc wystartowania w konkursie fotograficznym „Eko transport przyszłości”.