Tomaszów dba o naturalne środowisko

Każdego roku nie tylko w Tomaszowie, ale również innych miastach w Polsce organizuje się akcję sprzątania świata. Tegoroczna akcja przygotowana została pod hasłem „Plastik -Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Warto mieć na uwadze, że już od 27 lat w naszym kraju odbywa się taka akcja. Bardzo ważne, że coraz więcej osób bierze ją sobie do serca oraz w niej uczestniczy. Główne przesłanie tego roku dotyczyło plastiku, a dokładniej jego segregowania oraz jeśli to możliwe – unikania. Jeśli nie trzeba z niego korzystać, zdecydowanie lepiej sięgnąć po torby papierowe, albo unikać wszelkiego rodzaju zbędnych opakowań.

Dlaczego sprzątanie jest tak ważne?

Sprzątanie świata powinno wejść w nawyk każdemu z nas, dlatego akcje tego typu nie powinny stanowić wyjątków. Nasz świat, nasza planeta na której żyjemy my oraz będą żyć nasze dzieci wygląda coraz gorzej. Ogromne ilości śmieci produkuje się każdego dnia w każdym domostwie. Wiele z nich nie poddaje się recyklingowi. Właśnie z tego względu dbanie o nasz świat powinno stanowić priorytet w działaniach każdego człowieka.

Warto mieć na uwadze, że wszystkie osoby biorące udział w akcji w Tomaszowie otrzymają rękawice oraz worki. Ich zaopatrzeniem zajął się Zakład Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej. Kiedy akcja zakończyła się ta sama firma odebrała wszystkie śmieci, które udało się zebrać ochotnikom. W tym miejscu warto zaznaczyć, że w akcji wzięły udział aż 26 szkoły oraz przedszkola.