Tomaszów pamięta

Tomaszów pamięta

Tomaszów to miasto w którym polska historia oraz tradycje przetrwały. Współcześni ludzie dbają o to, aby młodzież oraz dzieci doceniały rolę miasta oraz wszystkich wojowników w odzyskaniu niepodległości. W dawnych czasach zarówno ZSRR, jak i Niemcy stanowili najgorszych rywali naszego kraju. Właśnie z tego względu 17 wrześnie 2020 w Tomaszowie odbyło się upamiętnienie rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Ludzie zgromadzili się przy pomniku „W Hołdzie Zesłańcom Sybiru”, który mieści się na styku ulicy Jana Pawła II oraz Wandy Panfil.

Jak wyglądała uroczystość?

W trakcie uroczystości zgromadzone wspólnie osoby odśpiewały hymn oraz wysłuchały wystąpień o historycznym charakterze. Pojawił się również prezydent miasta Marcin Witko i zabrał kilka słów. W dalszej kolejności uszy ucieszyły pieśni patriotyczne, które w dawnych czasach dodawały otuchy wojownikom oraz pozostawionym w domach kobietom wraz z dziećmi. Obchody zostały zakończone przez złożenie kwiatów pod pomnikiem oraz zapalenie światełka pamięci. Za ostatnią pieść posłużył Hymn Sybiraków.

Nieco później goście oraz mieszkańcy udali się na mszę świętą oraz złożyli jeszcze większe ilości kwiatów. W trakcie obchodów ludzie zachowywali dystans zgodnie z panującymi zasadami oraz mieli na twarzy maseczki.