Widzew Łódź pogrążony w smutku, kluczowy zawodnik doznał ciężkiej kontuzji

Niefortunne wydarzenia potrafią zmienić bieg zdarzeń w ekspresowym tempie. Tak właśnie stało się w przypadku Jeffersona Ortiza, kolumbijskiego zawodnika grającego dla znanego klubu futsalowego Widzewa Łódź. Niestety, doznał on poważnej kontuzji i nie będzie mógł występować do końca bieżącego sezonu. Jest to niewątpliwie ogromny cios dla łódzkiego zespołu.

Ortiz, który przed rozpoczęciem aktualnego sezonu dołączył do łódzkiego klubu z drużyny FC Reiter Toruń, szybko stał się kluczowym elementem nowego zespołu. Zdobywał punkty i prezentował świetną formę, stając się filarem drużyny Widzewa Łódź w krótkim czasie.

Wszystko zaczęło się od gry przeciwko BSF ABJ Bochnia (1:3), która miała miejsce 24 stycznia. W trakcie tego meczu Ortiz doznał urazu kolana, co początkowo nie budziło wielkiego niepokoju. Jednak po serii badań przeprowadzonych przez profesjonalnych fizjoterapeutów klubowych oraz specjalistów z firmy OrtoTeam, która jest oficjalnym dostawcą klubu, potwierdzono diagnozę. Uraz okazał się zerwaniem więzadeł w prawym kolanie.

Te niepokojące wiadomości oznaczają, że dla Ortiza sezon 2023/2024 już się zakończył. Ta strata to znaczne osłabienie dla Widzewa Łódź, który musi teraz szukać sposobów na pokonanie tych trudności.