Kradzieże alkoholu w tomaszowskim dyskoncie: 29-letni mieszkaniec miasta przyłapany na gorącym uczynku

Informacja o zdarzeniu, które miało miejsce w jednym z tomaszowskich supermarketów, dotarła do dyżurnego miejscowej komendy policji. Zgłoszenie sugerowało, że kierownik placówki handlowej zatrzymał osobę podejrzaną o kradzież alkoholu. Wartość skradzionych trunków przekraczała 300 złotych. W wyniku tego zgłoszenia, patrol policyjny natychmiast udał się na miejsce.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, którym okazał się być 29-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego. Mężczyzna ten przywłaszczył sobie dwie butelki drogiego alkoholu. Po dokonaniu interwencji, policjanci przetransportowali złodzieja do siedziby komendy. Tam spędził on noc, przebywając pod strażą w areszcie policyjnym.

W trakcie prowadzonego dochodzenia, funkcjonariusze zebrali i zabezpieczyli dowody potwierdzające, że 29-latek jest sprawcą serii kradzieży. Okazało się, że od 25 listopada 2023 roku dokonał on łącznie dziesięciu kradzieży podobnego charakteru. Straty wynikające z jego działalności przekraczają 2000 złotych – informuje Grzegorz Stasiak, aspirant sztabowy z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie.

Wobec mężczyzny postawiono zarzuty, które mogą skutkować karą pozbawienia wolności do 5 lat. Ostateczna decyzja w tej sprawie należeć będzie do sądu, który zadecyduje o jego dalszym losie.