Nowa inwestycja mieszkaniowa na ulicy Chopina w Tomaszowie

Według oficjalnych informacji z biura miasta Tomaszów, planowana jest budowa nowych domów mieszkalnych na ulicy Chopina. W ramach pierwszego etapu tego projektu, liczba proponowanych lokali wynosi 150, obejmując mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Powierzchnia tych mieszkań będzie oscylować pomiędzy 29m2 a 64m2. Zakłada się, że budynki te będą zgodne z nowoczesnymi standardami technologicznymi.

Każda klatka schodowa będzie wyposażona w windę, a pomieszczenia podziemne zostaną przeznaczone na garaże. Mieszkania będą posiadały system ogrzewania gazowego, a na terenie osiedla zapewnione będą miejsca parkingowe oraz plac zabaw dla dzieci. Wnioski o przyznanie mieszkań można składać od 1 lutego do 30 kwietnia 2024 roku w Urzędzie Miasta Tomaszów.

Prezydent Marcin Witko opowiedział się entuzjastycznie na temat projektu „Mieszkanie TM plus”. Wyraził satysfakcję słysząc pozytywne opinie mieszkańców na temat standardu nowych lokali. Prezydent Witko podkreślił również, że jest znacznie bardziej opłacalne budować nowe obiekty, które spełniają wymogi XXI wieku, niż inwestować w kosztowne i długotrwałe remonty starych kamienic.

Prezydent Witko podkreślił, że budowa nowych mieszkań to tylko jedna z wielu strategii miasta, mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców. Inne inwestycje obejmują budowę nowych dróg, modernizację oświetlenia na energetycznie efektywne diody LED, budowę nowych żłobków, rewitalizacje oraz tworzenie miejsc zielonych. Prezydent zaznaczył również, że nie zapomina o najbardziej potrzebujących mieszkańcach.