Jasełka „Betlejem jest w naszych sercach” życzenia uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim

22 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12, która wchodzi w skład Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim, zaprezentowali przedstawienie o świątecznym tytule „Betlejem jest w naszych sercach”. Wśród widowni znajdowali się zarówno członkowie społeczności szkolnej, jak i szereg wyjątkowych gości.

Na specjalne zaproszenie przedstawienia obejrzeli Marzanna Popławska, pełniąca funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej, Iwona Sudak – Dyrektor Wydziału Edukacji oraz duchowny Marek Wochna, proboszcz Sanktuarium św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim.

Młodzi artyści stworzyli przejmujące portrety ludzkich słabości, jednocześnie zwracając uwagę publiczności na znaczenie odkrywania i pielęgnowania piękna inherentnego w naturze człowieka. Przedstawiły ideę przyjęcia do swojego serca wartości reprezentowanych przez nowo narodzonego Jezusa – dobroci, skromności, pokory i cierpliwości – jako fundamenty, na których można zbudować wieżę łączącą ziemię z niebem i prowadzącą wszystkich ludzi do Boga.

Pomimo głębokiego przesłania, spektakl nie obył się bez tradycyjnych elementów, w tym tych związanych z postaciami z grot betlejemskich, symbolizujących źródło czystej miłości do bliźniego.

Przedstawienie zostało wspaniale dopełnione przez „aniołki” – dzieci z oddziału przedszkolnego, które za pomocą wierszy i piosenek wprowadziły zgromadzonych w atmosferę radosnego oczekiwania na nadejście Świąt Bożego Narodzenia.