Dwaj mężczyźni z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymani przez policję za posiadanie narkotyków i wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy

W wyniku działań policyjnych, specjalistyczna jednostka wywiadowcza stacji policji w Tomaszowie Mazowieckim aresztowała dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25 lat. Starszy z nich będzie musiał odpowiedzieć na zarzuty dotyczące posiadania narkotyków oraz świadomego wprowadzenia w błąd funkcjonariuszy poprzez podawanie fałszywych danych osobowych. Z kolei młodszy z zatrzymanych, który był wcześniej poszukiwany, został przekazany do aresztu, gdzie aktualnie odbywa karę pozbawienia wolności nałożoną w przeszłości.

Podczas pełnienia obowiązków służbowych, policjanci zauważyli mężczyznę na ulicy w centralnej części miasta. Gdy ten zauważył funkcjonariuszy, natychmiast odwrócił się i szybkim krokiem skierował się do bramy jednej z kamienic. Policjanci natychmiast ruszyli za nim, a gdy go dogonili przy budynku, został on poproszony o pokazanie dokumentów tożsamości. W trakcie kontroli zdało się funkcjonariuszom, że mężczyzna podał nieprawdziwe dane. Dodatkowo, w trakcie przeszukania znaleźli przy nim dwie torebki z białym proszkiem, co uzasadniało jego aresztowanie. W rezultacie, mężczyzna podał prawdziwe personalia. W toku dalszych czynności policyjnych okazało się, że zatrzymany to 25-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego. Przyznał on również, że znaleziona przy nim substancja to amfetamina. Twierdził, że podał dane osobowe swojego przyjaciela, myśląc, że jest poszukiwany – informuje asp. sztab. Grzegorz Stasiak z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.