Cudowny weekend pełen pomocy – finał Szlachetnej Paczki w Tomaszowie Mazowieckim

Właśnie dobiega końca tegoroczna odsłona Szlachetnej Paczki, która jak co roku przynosi wiele niesamowitych wydarzeń. Wszystkie osoby potrzebujące wsparcia mogły liczyć na hojność darczyńców, którzy nie zawiedli i zrealizowali ich marzenia. W Tomaszowie Mazowieckim pomoc została przyznana dla 39 rodzin. Najpóźniejszy donator zgłosił się w ostatniej chwili, dokładnie 15 grudnia o 17.30, tuż przed wielkim finałem.

Tegoroczna siedziba sztabu Szlachetnej Paczki w Tomaszowie Mazowieckim zlokalizowana była w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Stanisława Staszica, potocznie zwanym „Gastronomikiem”. Uczniowie tej placówki okazali się być nie tylko gospodarzami, ale również jednymi z darczyńców. To oni, w ramach akcji, przygotowali świąteczne dekoracje w holu szkoły, gdzie zbierane były dary dla potrzebujących.

Szlachetna Paczka prowadzi swoją działalność w Tomaszowie Mazowieckim od 13 lat. Anna Walczak pełni natomiast rolę liderki regionu od nieco krótszego czasu, bo od 12 lat. Anna, uśmiechnięta blondynka, zaangażowała w pomoc swoją mamę oraz zgromadziła wielu oddanych wolontariuszy. Jednym z nich jest Marcin, który studiuje germanistykę we Wrocławiu. Aby wziąć udział w finale akcji, musiał wyruszyć pociągiem o 4:00 rano, aby dotrzeć do tomaszowskiego sztabu przed 8:00. Transport z dworca do „Gastronomika” zapewniła mu jego mama. Wolontariusze nie tylko zajmowali się opisem potrzeb rodzin, ale również dbali o poczęstunek oraz małe świąteczne upominki dla darczyńców. Dodatkowo koordynowali rozdysponowanie paczek między rodziny.