Senior potrącony na przejściu dla pieszych w Tomaszowie: Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia

Niedawno, 76-letni mieszkaniec został potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych, co skutkowało poważnymi obrażeniami, które wymagały hospitalizacji. Ta sytuacja jest jedną z kilku alarmujących kolizji, do jakich doszło na drogach Tomaszowa w ostatnim czasie.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce 9 listopada, nieco po godzinie siódmej rano. Z informacji przekazanych przez służby policyjne wynika, że potrącenie starszego mężczyzny nastąpiło przy ulicy Zielonej, na wysokości skrzyżowania z ulicą Sterlinga. Kierująca suzuki, 54-letnia kobieta, jechała kierunkiem ulicy W. Panfil, kiedy doszło do incydentu.

Potrzebę hospitalizacji seniora spowodowały doznane przez niego obrażenia ciała. Incydent ten był rejestrowany przez system monitoringu miejskiego. Na miejscu wypadku policja przeprowadziła czynności mające na celu zabezpieczenie śladów oraz przesłuchanie świadków zdarzenia. W ramach prowadzonego postępowania dokonano również oględzin samochodu zaangażowanego w kolizję.

Aspirant sztabowy Grzegorz Stasiak, pełniący funkcję rzecznika prasowego policji w Tomaszowie, zapewnia, że szczegółowe okoliczności oraz przyczyny tego niefortunnego zdarzenia są aktualnie analizowane i wyjaśniane przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo ruchu drogowego.