Poszukiwania 82-letniej kobiety z Tomaszowa Mazowieckiego cierpiącej na demencję

W Tomaszowie Mazowieckim trwa intensywne poszukiwanie 82-letniej pani Stanisławy, która cierpi na demencję. Kobieta opuściła swój dom w środę, 11 października, z zamiarem odwiedzenia rodziny zamieszkującej w pobliżu Opoczna. Niestety, nie dotarła do celu i od tamtej pory nie nawiązała kontaktu z bliskimi.

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi działania w celu odnalezienia zaginionej seniorki. W dniu zaginięcia pani Stanisława miała na sobie szare spodnie, granatową pikowaną kurtkę oraz czarną czapkę z daszkiem. Kobieta ma 156 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, siwe włosy i brązowe oczy.

Według relacji rodziny, ciocia cierpi na demencję. Po wyjściu z domu w środę, nie powróciła już do swojego miejsca zamieszkania. Pomimo prowadzonych poszukiwań przez rodzinę i policję, ślad po kobiecie urwał się. Według informacji uzyskanych od jednej z pracownic sklepu, w którym bywała, w dniu zaginięcia pani Stanisława odwiedziła kościół i sklep. Mieszkała ze swoim mężem, który również jest w podeszłym wieku, przekraczającym 80 lat. Mężczyzna początkowo nie zdawał sobie sprawy z zaginięcia żony, myląc dni tygodnia. Wszystkie informacje na temat ruchów kobiety tego dnia są potwierdzone przez nagrania z monitoringu, jednak ślad po niej gubi się w pewnym momencie.